Faq - Greenoze

FAQ

Decydując się na rozwiązanie hybrydowe obniżamy ryzyko rosnących cen energii.
Pompa ciepła stanie się jeszcze bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Szukasz odpowiedzi ?

Klimatyzacja coraz częściej staje się elementem wyposażenia mieszkań. Montaż jest możliwy w większości przypadków. 

Instalacja pompy ciepła jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym. Stanowi bezemisyjnje rozwiązanie na ogrzanie budynku oraz podgrzanie ciepłej wody użytkowej.

Decydując się na rozwiązanie hybrydowe obniżamy ryzyko rosnących cen energii. Pompa ciepła stanie się jeszcze bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Powietrzne pompy ciepła wykorzystują energię zawartą w powietrzu zewnętrznym i usuwanym z budynku.
Urządzenia występują w dwóch wariantach konstrukcyjnych.

W pompach ciepła typu split skraplacz zamontowany jest w jednostce wewnętrznej montowanej wewnątrz budynku.
Pozostałe elementy znajdują się w jednostce zewnętrznej.

Instalacja nie wymaga otworów nawiewnych w oknach oraz brak
jest konieczności otwierania okien, aby przewietrzyć dom. Twój komfort akustyczny wzrasta, eliminując hałas z otoczenia w przypadku wietrzenia przykładowo poprzez uchylanie okna.

Powietrze zewnętrzne niesie ze sobą wiele zanieczyszczeń. System wentylacji mechanicznej jest wyposażony w filtry powietrza. Każdy może wybrać klasę filtrów dla spełnienia indywidualnych potrzeb.

Oczywiście, jesteśmy z klientem od samego początku. Pomagamy w pozyskaniu środków z różnych form dofinansowania. Możemy również przygotować ofertę finansowania przez współpracujące z nami banki.

Pompy tego typu wykorzystują energię skumulowaną w gruncie. Pobierają ją za pomocą kolektorów lub sond gruntowych i przekształcają w ciepło do ogrzewania wnętrz oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Źródło ciepła w tym przypadku wymaga dodatkowych prac ziemnych

Konstrukcję tą charakteryzuje umiejscowienie całego układu chłodniczego w jednej jednostce. Pompy ciepła monoblok mogą składać się z dwóch jednostek. Układ chłodniczy umiejscowiony jest w jednostce zewnętrznej a w jednostce wewnętrznej np. podgrzewacz wody, trójdrożny zawór przełączający ogrzewanie/podgrzew c.w.u, pompa obiegowa i regulator.