Pompy ciepła - Greenoze

Pompa ciepła jest ekologicznym i przyszłościowym rozwiązaniem ogrzania budynku.

Rozwiązanie z potencjałem

Pompa ciepła - ekologiczne ogrzewanie

Wizualizacja w pomieszczeniu pompa Vitocal 222-G

Wybierając rozwiązanie oparte o pompę ciepła ogrzejesz w ekologiczny i oszczędny sposób dom oraz ciepłą wodę użytkową. 
Obowiązujące od stycznia 2021 r.  warunki techniczne (WT2021) w prawie budowlanym kładą wyraźny nacisk na zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym budynku.
Pompy ciepła nie spalają paliw stałych, odzyskują energię z otoczenia –  skumulowaną w gruncie, wodzie lub powietrzu. Zapewniają komfort użytkowania, można powiedzieć, że są praktycznie bezobsługowe. Instalacja pompy ciepła jest dobrym rozwiązaniem w przypadku nowych budynków oraz modernizowanych. Montowane urządzenia dzięki dopracowanemu wzornictwu wkomponują się w każde wnętrze. Więcej informacji o montażu i jak się do niego przygotować – kliknij po więcej informacji.

Ekologiczne

Pompy ciepła pomagają zmniejszyć użycie paliw kopalnianych, przekłada się to na mniejszą emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła dla budynku, ale może współpracować z dodatkowym źródłem ciepła. 

Wiele możliwości

Możliwość współpracy z rekuperacją i instalacją fotowoltaiczną daje szansę utworzenia systemu grzewczego o efektywności dochodzącej nawet do klasy A+++. Połączenie rozwiązań dobre dla środowiska i ekonomiczne dla użytkownika.

Wizualizacja pompa Vitocal

Ile kosztuje montaż?

Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.
Każde zlecenie wymaga indywidualnego podejścia. Wycenę przygotujemy po konsultacji z naszym specjalistą.
Na cenę wpływa wiele czynników, co uniemożliwia opracowanie uniwersalnego cennika.

Zalety pomp ciepła firmy Viessmann

Firma partnerska Viessmann

Climate Protect+++

W nowych pompach ciepła serii Vitocal 15x stosowany jest „zielony”, naturalny czynnik chłodniczy R290 (propan), uważany za szczególnie przyjazny środowisku

Optiperform

Pompy ciepła Viessmann posiadają opatentowany układ hydrauliczny. Dzięki Hydro AutoControl® pompa ciepła pracuje niezawodnie i z najwyższą efektywnością w każdych warunkach.

Service link

Pompy ciepła serii Vitocal 15x dzięki skomunikowane są z chmurą Viessmann. Pompa ciepła raportuje ewentualne usterki bezpośrednio i bezzwłocznie do chmury.

COP

Niskie koszty eksploatacji ze względu na wysoką efektywność, COP (coefficient of Performance) wg EN 14511: do 5,0 (przy A7/W35).

ViCare App

Komfort na dotknięcie palcem: proste i komfortowe sterowanie systemem energetycznym z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji.

Cooling

Możliwe że określenie pompa ciepła nie kojarzy się z chłodzeniem, ale jak najbardziej jest to możliwe. Więcej o „natural cooling” i „active cooling”

Wybrane modele

Pomp ciepła firmy Viessmann

VITOCAL 100 S

3,2 do 17,1 kW
VIESSMANN

VITOCAL 300 G

1,7 do 15,9 kW
VIESSMANN

VITOCAL 222 S

4,2 do 14,7 kW
VIESSMANN

VITOCAL 111 S

3,2 do 17,1 kW
VIESSMANN

VITOCAL 350 A

12,7 do 20,6 kW
VIESSMANN

VITOCAL 250-A

2,6 do 13,4 kW
VIESSMANN

VITOCAL 300 A

6,8 do 13,9 kW
VIESSMANN
Viessman

Materiały opisujące zasadę działania pomp ciepła.

Zrealizowane przez nas instalacje

Zobacz niektóre ze zrealizowane
przez nas pompy ciepła.

Pompa ciepła

Pompa powietrzna Vitocal 100-S

Pompa ciepła Viessmann Vitocal 100-SBufor CWU o pojemności 300 LBufor CO o pojemności 100 L Instalacja zlokalizowana w powiecie oleckim

Czytaj więcej →